LETA

Projekta «Rail Baltica» ieguvumi krietni pārsniedz nepieciešamās investīcijās, šodien «Rail Baltica Global Forum 2017» sacīja AS «RB Rail» valdes priekšsēdētāja Baiba Rubesa.

  
Viņa uzsvēra, ka projekts būtiski un uz ilgu laiku mainīs Baltijas valstu urbāno un ekonomisko vidi. «Rail Baltica» izmaksu-ieguvumu analīze apliecina, ka ieguvumi no projekta krietni pārsniedz nepieciešamās investīcijas.

Rubesa atzīmēja, ka dzelzceļa projekti nodrošina daudz sekundāros ieguvumus, kā arī makroekonomiskos multiplatorus. «Rail Baltica» izveidos jaunu ekonomisko koridoru, nodrošinot plašākas mobilitātes iespējas, jaunas piegāžu ķēdes loģistikas sektoram, tūrisma attīstību. Tāpat projekts veicinās nodarbinātību un kopējo ekonomikas attīstību.

Vienlaikus projekts ir draudzīgs videi, samazinot izmešu apmēru transporta sektorā, kā arī samazinās nepieciešamo finansējumu autoceļiem.

Arī Eiropas Komisijas TEN-T mobilitātes programmas «DG MOVE B1» vadītājs Heralds Ruijters uzsvēra projekta nozīmību, atzīmējot, ka projektam ir arī pretinieki, tāpēc tā tā efekti, aspekti un finansēšanas jautājumi jāskaidro sabiedrībai.

Viņš pauda, ka projekta izdevumu-ieguvumu analīze ļaus iesaistītajām pusēm efektīvāk skaidrot, kāpēc projekts nepieciešams.

Kā ziņots, šodien Rīgā sācies forums «Rail Baltica Global Forum 2017», kas ir galvenais starptautiskais «Rail Baltica» pasākums šajā gadā, kura laikā tiek skatīts dzelzceļa projekta ekonomiskais potenciāls, iepirkumu politika un organizācija. Pirmā pasākuma diena ir veltīta diskusijām par «Rail Baltica» infrastruktūras potenciālo iespēju kļūt par katalizatoru jauna ekonomiskā koridora izveidē. Pasākuma laikā pirmo reizi tiks prezentēta «Rail Baltica» izmaksu un ieguvumu analīze.

«Rail Baltica» izmaksas iepriekš lēstas piecu miljardu eiro apmērā. Līdz 85% izmaksu varētu finansēt Eiropas Savienība.

REDAKCIJAS PIEZĪME

Nebaidīsimies būt vecmodīgi- izmaksu un ieguvumu analīzi parasti veic stipri pirms projekta uzsākšanas. Turklāt kāda reālā analīze ir iespējama, ja iedzivotāju skaits strauji sarūk un pēdējās aptaujas rāda, ka ap 40% darbaspējīgo ir gatavi emigrēt?

Atbilde ir tikai viena- projekta mērķi nav nekādā mērā saistīti ar Latvijas interesēm vai to iedzivotāju labklājību (vai pat klātesamību vai neesamību)

Zinot ,kādas ir Ryanair cenas reģionā un cik maksā kravas pārvadājumi ar smago autotransportu, uzreiz var pateikt, ka dzelzceļš "nevelk" konkurenci.

Šī pasāža ir ievērības vērta:- "Vienlaikus projekts ir draudzīgs videi, samazinot izmešu apmēru transporta sektorā, kā arī samazinās nepieciešamo finansējumu autoceļiem." Tātad labs iegansts autoceļu iznīcināšanai, kas jau šobrīd rit pilnā sparā.

Atzīmēsim, ka ir vēl viens parametrs, kas liecina, ka nekāda tranzīta veicināšana te nav paredzēta- Rail baltic sliedes neder Eirāzijas standarta vilcieniem...Ko var vest no Eiropas?

Visticamāk, tankus. To netieši apstiprina ari maršruts- ar stopiņiem pie lidlaukiem. Varbūt pietiks, Eiropa? Mums gana ar esošajiem..Atstāsim visu kā ir un pa mājām!! Arī Jūs, Rubesas kundze, Jūsu tālajās mājās gaida personālā pensija par mūža ieguldijumu valsts drošībā.

 

Šeit ir kalkulācijas no foruma-

Potenciālās biļešu cenas maršrutā Tallina-Rīga būtu 38 eiro (ceļā viena stunda un 55 minūtes), Viļņa-Rīga 38 eiro (ceļā divas stundas un viena minūte), bet Tallina-Viļņa 76 eiro (ceļā četras stundas un piecas minūtes). Tā Kļavas kungs. Bet Ecolines šodien pārvadā pasažierus uz Viļņu un Tallinu par 5 eu, tad, kad nav atlaižu- tas maksā 10-15 eu.. Atceros, Pols Pots reiz savāca pilsētas inteliģentus vienkopus džungļos un daudziem ar kapļiem ielauza galvas..Toreiz tas likās briesmīgi un nepamatoti..
Komentāri  

#1 purvaputns 2017-04-24 08:58
viņai- Baibai , droši, ka būs ieguvums! gan jau atkal kāds dos otkatus vai vajadzēs banksteru lietas sakārtot. Par visu šie samaksās! bet baibas ieguvumi ir Tautas zaudējumi! jo baiba nav tauta! baiba ir augonis uz Tautas miesas !strutains....
#2 purvaputns 2017-04-24 09:07
dzelzeļiem gan ir viena lieliska īpašība- tie lieliski explodē! skatīt 2. pasaules kara laiku un partizānu darbību toreiz.
#3 Raimonds 2017-04-24 13:57
PIEMINIET MANUS VĀRDUS, BALTI!

Caur Baltiju vienīgais ko varētu izbūvēt, tas ir loka veidā magnētiskā viensliežu vilciena līnija 40 m augstumā ar ātrumu virs 700 km/h no Spānijas līdz Ķīnai.
Tas būtu ekonomiski izdevīgs projekts!

RAIL BALTICA IR MILITARIZĒTU MĒRĶU DZELZSCEĻŠ!

www.raystar.capital
#4 zanis 2017-04-27 07:20
Staļins savulaik uzsauca vismaz vagonus..Tagad brauc uz sava rēķina.
Toreiz ļaudis varēja atgriezties un sākt visu no jauna. Tagad tiek iznīcināta ekonomiskā niša un atgriezties nav kur..
4.Reihs ir neapturams
#5 purvaputns 2017-04-27 09:20
nu salīdzinot ar šodienas valdošajiem varmākām,Staļins bija humānists! jo lēģeros pat baroja! un apģērba! apsildīja un pajumti nodrošināja. tagad izmukušajiem vergiem tas viss jānopelna ''laimīgajos'' eiropijas Rietumos. Un vēl par nesamērīgi dārgu pajumti jāsamaksā. Tā kā 90% mēneša beigās pāri paliek apaļa 0.....
#6 www.Raystar.Capital 2017-05-18 15:13
Kādreiz Latvija uzplauka dēļ tranzīta caur Valsti!

Tagad tranzīts piederēs Reiham, bet Baltijas Valstis par to vēl piemaksās :)

Kauns, Raimond Vējoni Pskovsky

You have no rights to post comments

Web Analytics