LETA Gāzes terminālim Skultē būtu milzīgas tehnoloģiskās priekšorcības, taču valdība projektā nav gatava iesaistīties.

Sašķidrinātās gāzes (LNG) terminālim Skultē būtu milzīgas tehnoloģiskās priekšrocības, intervijā aģentūrai LETA pauda ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V).
Gāzes terminālim Skultē būtu milzīgas tehnoloģiskās priekšorcības, taču valdība projektā nav gatava iesaistīties    

Runājot par Klaipēdas LNG termināļa nākotni, ministrs atzīmēja, ka Baltijas-Somijas gāzes tirgus izveidē svarīgi apzināties sarūkošo gāzes patēriņu un to, cik lielas infrastruktūras izmaksas Baltijas valstis var atļauties, lai apkalpotu patēriņu.

«Pirmkārt, mēs ļoti augstu novērtējam, ka Lietuva ir ieviesusi šo risinājumu, jo tas ļāvis mums nonākt pie brīva tirgus ievērojami ātrāk, nekā tas varēja notikt. Otrkārt, jā, šis risinājums nav pats lētākais. Mums ir jābūt pārliecībai, ka esam atraduši veidu, kā nodrošināt LNG tā saukto ieejas punktu lētākajā veidā visiem Baltijas valstu iedzīvotājiem. Protams, bija arī zināmi pārsteigumi. Pēdējā premjeru tikšanās reizē, kas notika Tallinā, Igaunija negaidīti pieteica savu LNG termināli. Mēs mēģinām saprast, kas ar to notiks. Saliekot to visu kopā, varu teikt, ka debates ir atvērtas,» klāstīja Ašeradens.

Redakcija.

Klāstīt Āšeradens var latviešiem. Jebkurā citā valstī  pēc šādas publikācijas nāktos atkāpties. Ķīnā nāktos atkāpties arī pie betona sienas ar maisu galvā. Jo nacionālo interešu nodevējus citur iznīcina. Tikai Latvijā nodevēji soli pa solim drīkst iznīcināt tautu.

Āšeradena kungam par laimi 77% latviešu uzskata, ka viņi nespēj ietekmēt lēmumu pieņemšanu valstī. Līdz ar to šī tauta nespēs aizstāvēt arī savas biznesa intereses- elektrības un gāzes cenas ietekmē vispārējo cenu līmeni valstī un pats galvenais, eksporta produkcijas cenu.

Tāpēc arī šādā publikācijā ministrs var atļauties neoperēt ar skaitļiem- cik izmaksās termināls, tā uzturēšana? Cik maksās gala produkts ar piegādi Latvijā pēc tāla ceļa no Kataras vai ASV austrumkrasta, ieskaitot agregātstāvokļa maiņu? Vai tas tiešām būs lētāks nekā šobrīd no Inčukalna pa trubu atnākušais? Nebūs, Ašeradena kungs. Jo gāze ir biržas prece. Un piegāde sastāda to starpību,  pēc kuras pircējs izvēlas piegādātāju.

Ministra kunga atsauce uz Lietuvu bija vietā. Kādam taču vajadzēja uz savas ādas izmēģināt, kā tas strādā dabā. Skaitļus gan lietuviešu puse nemin, bet toties skaļi bauro par neatkarību, kas beidzot iegūta. Lietuvas bizness ir citās domās, bet tās parasti nepublicē- termināls ir stipri par lielu Lietuvai un gāzes cenas biznesam ir tikai augušas Domāt par ko līdzīgu Skultē uz Lietuvas fiasko fona  ir klajš idiotisms vai labi apmaksāta lobēšana.

To, ka Tramps šobrīd ir gatavs piegāzt visu Eiropu ar savu mazkaloriju šķidro gāzi, nav noslēpums. Vienotības attiecības ar aizjūras tēviem arī ir visiem zināmas. Tikai būtu labi, ja šie negauši

reizēm sildītu rokas arī ārpus mūsu kabatām.

 

Komentāri  

#1 purvaputns 2017-07-17 08:30
nevar ārpus svešām kabatām rokas uzsildīt! lai kāds kļūtu bagāts- ļoti daudziem ir jākļūst ļoti nabagiem. Un latateja ir pilna ar nabagiem! tik pilna, ka šie mūk....
jo vairāk savas dārgās gāzes savedīsiet, jo mazāk kāds spēs to apmaksāt un aizvien vairāk muks!

You have no rights to post comments

Web Analytics