Tikai 3 dienas pēc šī brīdinošā raksta publikācijas- http://www.tvriga.com/ekonomika/370-kas-notiks-ar-bitcoin      

Bitcoins gāzās pikējoši un šobrīd neviens vairs necer uz 20 000 USD par Bitcoinu.Toties ir sākusies valstu sacensība zelta iepirkšanā, kur tradicionālistiem Ķīnai, Kazahstanai, Turcijai un Krievijai lēnām pieslēdzās arī Eiropas valstis..Rodās iespaids, ka starptautiskos nervozos un volatīlos kriptovalūtu tirgus kāds lēnām un apzināti šūpotu, jo šobrīd ierindas investors nav pārliecināts par kriptotirgus stabilitāti..

Kāda varētu būt lielvalstu finansiālā stratēģija digitālo un kriptovalūtu tirgos tuvākajā laikā? tas ir svarīgs jautājums, jo lielā mērā noteiks arī starptautisko kriptovalūtu tirgus likteni..

Visticamāk, lielvalstis būs spējīgas izmantot kriptovalūtu stiprās puses un novērst trūkumus, tajā pašā laikā izmantojot to pret USD monopolu startautiskajā tirgū. To veicinās arī ASV patreizējā nespēja ātri un nežēlīgi sodīt nepaklausīgos, kā arī vecā argumenta- 6.flotes nederīgums sakarā ar hiperskaņas pretkuģu raķešu parādīšanos.

Tieši tā lielvalsts, kas pirmā izdomās ieviest valsts kriptovalūtu, šajā situācijā būs ieguvēja, jo tas atrisinātu vienu no svarigākajiem jautājumiem- valsts garantijas, kuru šobrīd trūkst visām virtuālajām valūtām.

Kā lielvalstis varētu garantēt šo valūtu? Tradicionāli- ar zeltu un resursiem.Varbūt tas arī izskaidro fiziskā zelta drudzi pasaulē..? Katrā ziņā Ķīna un Krievija varētu šobrīd radīt efektīvu kriptovalūtu, kas būtu nodrošināta ar zeltu un kurai nebūtu problēmu ar kapitalizāciju, jo daudzi virtuālo valūtu lietotāji automātiski dotu priekšroku valsts garantētai sistēmai un daudzi būtu ar mieru paciest ari nelielu konfidencialitātes ierobežojumu..

Kādi varētu būt ieguvumi?

1) Tas ļautu valstīm norēķināties bez USD starpniecības, to ļautu dažādo kriptovalūtu zelta ekvivalents, kas ir viegli kalkulējams un nemainīgs.

2) Sistēma nebūtu saistīta ar FRS un PCB, tiktu decentralizēta, tāpēc mazinātu globālu krīžu draudus.

3) Ilgtermiņā mazinātu ASV agresivitāti, jo bez kontroles pār pasaules finanšu sistēmu nebūtu iespējams

pildīt pasaules žandarma funkciju tīri finansiāli, jo pieprasījums pēc USD kristos. (Šobrīd ASV patērē ap 40% planētas resursu, kas pat ar neapbruņotu aci ir netaisnīgi)

4) Valstis, kuras ieviestu nacionālu, uz zelta bāzētu kriptovalūtu, būtu spējīgas viegli ieviest arī divkontūru naudas sistēmu, kas ļautu īsā laikā jūtami celt iedzīvotāju labklājību- valsts iekšienē cirkulētu vietējā bezprocentu nauda, bet ārējos norēķinus varētu veikt ar kādu no starptautiski akceptētām, zeltā bāzētām virtuālajām valūtām..

Kādas varētu būt problēmas?

Naivi būtu iedomāties, ka PCP, FRS , SVF un JPMorgan uz to nolūkosies, turot klēpī zaglīgās rociņas..Šādā veidā kontrole pār pasauli vairs nav īsti realizējama, bet tas , protams, nav pieļaujams..Tāpēc, pilnīgi iespējams, nāksies pakarot..Nu vismaz, kamēr ir par ko)) Diemžēl jāatzīst, ka zeltā bāzētu digitālo un kriptovalūtu izveidošana nav apturama ar karu, bet jebkurā gadījumā karš palīdz uzaudzēt taukus. Kā rāda abu pasaules karu pieredze- kara izraisītā kapitāla bēgšana notiek uz turieni, kur kara nav, proti,uz  ASV..Tā kā tauki šobrīd mūsu atlantiskajam sabiedrotajam un starptautiskajai morālajai autoritātei ir vajadzīgi, tad es ieteiktu šim mērķim izmantot reto iespēju - Korejas olimpiskās spēles.. Patiesi, tas būtu tik neatvairāmi ticami, ka Ziemeļkorejas aģentu grupa sarīko apšaudi Olimpiskajā ciematā, demonstratīvi nogalina pāris japāņu, duci korejiešu un kādu amerikāņu paraolimpieti un tad krīt nevienlīdzīgā cīņā pret DK policiju..

Tramps visnotaļ paredzamās dusmās dod komandu veikt spārnoto raķešu triecienu pa ZK, bet vienīgā Kima raidītā atbildes raķete tiek notriekta precīzi virs Japānas, savukārt Ziemeļkorejas haubices iznīcina 40 km zonu Dienvidkorejā ar visām Samsung ražotnēm, kas noteikti patiks Apple.Divi globālie konkurenti tiek nolikti pie vietas, bet Ķīna pazemota, jo nav spējusi aizstāvēt savu proxy kareivi-ZK.. Tas , protams, ir viens no melnākajiem scenārijiem, bet jāatcerās, ka augstu likmju gadījumā brūk arī Dvīņu torņi, pat tie, kuros nekas netrāpa))

Latvijas nacionālās digitālās un kriptovalūtas.

Saprotams, ka atkarība no ES un ASV neļaus ieviest savu digitālo valūtu, bet ļoti ieteicams būtu to sākt plānot, jo mākslīgi radītās ( sk. 2008-2010) finanšu krīzes sākās tad, kad FRS un CBS strauji samazināja naudas pieejamību..Ir vairāk nekā skaidrs, ka krīzes būs pavisam drīz, tāpēc jārūpējās par to, lai cilvēkiem

būtu iespēja netraucēti norēķināties..Un lokāla virtuālā nauda varētu ļoti līdzēt grūtā brīdī tieši kā maiņas līdzeklis..Jautājums gan ir, kurš to varētu organizēt , jo PCB pakļautībā esošā Latvijas Banka neko nedarīs pat tad, ja valstī sāktos kanibālisms.

Komentāri  

#1 purvaputns 2018-02-06 22:39
nu lielvalstis nezinu, it kā Krievijā iet runa par kriptorubļ. Bet Venecuēla jau ir palaidusi savu Petro . Uz naftas krājumiem bāzētu.
kā tad ne- latatejas rimševicu ''banka'' izlaidīs dekoratīvu eirošekeli ar zārku virsū! Pēdējo- visskaistākā dizaina monētu! Un saņems Grand Prix.
#2 kurbads 2018-02-07 07:35
Ar Rimševicu grūti būs tikt galā..Aiz viņa visi Ādaži))
#3 purvaputns 2018-02-07 08:03
ar šo parazītu galā tiks dusmīgā tauta. bet tādi monētu dizaineri pogōdu ņe ģēlajut. viņš ir nenozīmīgs. vienkāršs parazīts.Taisnīgā Tautas valstī tādiem ir vieta pie miskastes.

You have no rights to post comments

Web Analytics