Trīsjūru sammitā Varšavā, kur pēc aģentūras Reuters informācijas amerikāņu sašķidrinātā gāze tiks piedāvāta otršķirīgajām Eiropas valstīm, iespējams, notiks darījumi , par kuriem skaļi nerunās.

Tāpēc, ka amerikāņu interese ir ļoti labi redzama un tā ir dubulta- atņemt Krievijai tās Eiropas tirgus daļu un atņemt tai valūtas ienākumus, kas palīdz modernizēt armiju un floti, kas šobrīd ir ļoti būtiski. Austrumeiropas ausaiņiem stāsta, ka arī viņi būšot ieguvēji, jo Krievija vairs nevarēšot tos šantažēt ar gāzes cenām. Iespējams, stāsta arī par to ,ka amerikāņu gāze smaržo labāk un ir politkorektāka. Simptomātiski, ka šķidrā gāze netiek piedāvāta ne Francijai, ne Vācijai, bet tikai ES "vājniekiem"...

Fakti par šķidro gāzi.

1) Tās enerģētiskā vērtība ir zemāka nekā "Gazproma" versijai

2) Tās cena , lai ko arī nedziedātu politiķi, bez dempinga komponentes VIENMĒR būs augstāka nekā "Gazprom" piedāvājums, jo transportēšanai (5000 km min.) to jāsašķidrina un atkal jāpārvērš gāzē, kas nav lēti un ērti. Tam visam klāt- transports vairākus tūkstošus kilometru.

Tātad skaidrs, ka lielajām ES ražotājvalstīm šāds piedāvājums šķiet smieklīgs un par to liecina Nordstream 2 celtniecibas tempi. Šīs valstis cīnās par savas rūpniecības galaprodukta cenas pazemināšanu un lētai gāzei ir ļoti liela nozīme.

Vai šķidro gāzi izdosies "ieberzt" arī mums? Ļoti iespējams, jo patiesība par Klaipēdas gāzes termināli stāstīta netiek. Politikas ilgstoša dominēšana par ekonomiku jau ir novedusi mūs Aizspogulijā, no kurienes vieglas izejas nav. Katrā ziņā, atšķirībā no Vācijas un Francijas, mūsu ražotāji valsts politiku ietekmēt nespēj un viņiem atliks šo deltu samaksāt kopā ar mums, patērētājiem.

Komentāri  

#1 purvaputns 2017-07-06 15:43
bravo! labāk nepatekt- Apvienotie Baltijas izmirāti- ABI!!!! centrālais izmirāts- latateja! Konģeniāli!
#2 purvaputns 2017-07-06 15:46
kādi 5000km?!? 5000 miles from New York to Riga=8000km!!! pie tam pa gaisa līniju.paņemiet GPS un apskatiet!
#3 kurbads 2017-07-06 16:43
5000 tas droši vien simboliski.ej nu sazini no kurienes jeņķi dzen
#4 purvaputns 2017-07-06 19:16
Jeņķistānā nav tuvākas vietas kā East coast to embark a tanker with LNG. Esmu tur dzīvojis , zinu! un New York ir tuvākā osta Izmirātiem. vai tur ir terminālis- nezinu. tā kā ,draugs, ne mazāk kā 8000km!
#5 purvaputns 2017-07-06 19:26
hei ! me fluent in English, but am not able to translate the ''Izmirāti"" Help me out!
gribas uzrakstīt saviem USA draugiem šo skaisto un tik precīzo šo 3 koloniju apzīmējumu. Palīdziet man precīzi ar jēgu to iztulkot! kā abūtu labāk-Perishates or Extincterates?May be Depopulatees?
#6 kurbads 2017-07-06 20:45
Citēju purvaputns:
hei ! me fluent in English, but am not able to translate the ''Izmirāti"" Help me out!
gribas uzrakstīt saviem USA draugiem šo skaisto un tik precīzo šo 3 koloniju apzīmējumu. Palīdziet man precīzi ar jēgu to iztulkot! kā abūtu labāk-Perishates or Extincterates?May be Depopulatees?

Extincterates......

You have no rights to post comments

Web Analytics