Veltījums pašai reliģiozākajai tautai Eiropā- latviešiem!

Latvieši, protams, sevi par tādiem neuzskata..Tieši pretēji, viņi lepojas ar izglītību, kādu jau Dieviņš ar Šadurski devis, ar hokeju un bobsleju...Nu, vēl ar pāris lietām..Ar valsts pārvaldes aparātu viņi pagalam nelepojas, tāpat kā ar Parlamentu.Politiskajām partijām netic, jo intuitīvi nojauš, ka tās parstāv 1% iedzīvotāju. Arī tiesām un likumsargiem neuzticas, jo zin , ka virs tiem stāv bankas un tiesu izpildītāji..Visas augšminētās lietas latvieši arī sparīgi un miermīlīgi apspriež, pat pedofīlijas skandālus un līdzīgus nesmukumus. Bet latviešu reliģiozitāte pilnā mērā izpaužās jautājumā par vēlēšanām- viņi tic, ka valstī, kur dienas laikā nozog banku, uzceļ tīra zelta tiltu un privātstruktūru vajadzību pēc izposta pensiju fondu- joprojām pastāv brīvas un godīgas vēlēšanas!!!!

Patiesībā vismaz daļas tautas piedalīšanās ir vēlamas tikai un vienīgi , lai leģitimizētu šo, maigi izsakoties, trīsdienu, trīs nakšu, necaurspīdīgo procesu.

Jo vēlēšanas skaitīsies legāli notikušas pat tad, ja uz tām divatā aizies premjers ar prezidentu, bet abus biļetenus, likumā paredzētā kārtībā iznīcinās

jau pēc desmit  dienām. Atgādinu, ka pat niecīgākās SIA dokumenti jāuzglabā vismaz 5 gadi.

Latviesi iet uz vēlēšanām ar apzinīgi, vēlē no sirds, kaut zemapziņā zin, ka viss būs velti..Bet tas ir pierasts, jo tā notiek gadu no gada...

Balsojam katras vēlēšanas par citiem, bet ievēlam tos pašus.

Nevarot neko mainīt, cilvēki samierinās, emigrē vai vienkārši uz vēlēšanām vairs neiet.

Un tātad- ar ko atšķirās Latvijas vēlēšanas no visām pārējām Eiropā.???

1) Tās ir daudzdienu. Visur citur ES pamatā vēlēšanas sākās no rīta un beidzās 22:00 un  balsis tiek skaitītas nekavējoties. Kā Jūs labi saprotiet, naktī iecirknī nav novērotāju, kameru, policistu un neviena cita, kas liegtu iecirkņa priekšniekam piestaigāt un veikt vajadzīgās manipulācijas.

2) Viss notiek manuāli. Jau 4 gadus Cimdara kungs želojās par "vīrusiem" sistēmā, kas neļauj pāriet uz elektronisko balsošanas sistēmu. Kas varbūt arī ir labi, jo elektroniska sistēma blēžu rokās būtu vēl graujošāka.  Vienīgi sadarbība ar kādu mobilo telefonu kompāniju exitpoll kontrolei būtu iedarbīgs kontroles mehānisms.

3) Vēlēšanu nolikums ir mainīts ar domu samazināt tautas interesi par pasākumu- vēlēšanas no marta piektdienas ir pārceltas uz 3. jūniju- sestdienu)) kad visi par to vien domā kā ātrāk tikt prom no pilsētas.

4) Vēlēšanu biļeteni ir jāliek aploksnē. Kādēļ gan , Jūs naivi jautāsiet? Lai tie nesalīp un ir viegli skaitāmi, kad rezultātus vajag " koriģēt".

5) Vēlēšanu biļeteni pēc vēlēšanām tiek zibenīgi iznīcināti.. Kādēļ , Jūs jautāsiet? Zināms, ka pat 1 lata SIA atskaites ir jāglabā gadiem, ja nu kas.. Atbilde ir vienkārša- ja blēdības nāk gaismā un bīdās uz tiesu, tad visi gali ir ūdenī.

6) Visā Eiropā vēlēšanu jautājums ir ārkārtīgi, pat saasināti jūtīgs. Jebkuras blēdības tiek apcirstas saknē, izmeklētqas un atspoguļotas presē.. Piemēram, slavenā Solvitas "elfa" pirkšana jebkurā adekvātā valstī būtu pārsvītrojusi viņas tālāko karjeru. Latvijā tas nav nekas nopietns, balsu pirkšana par šņabi un banāniem ir norma.

Vai tiešām viss ir tik ļauni..Nē. Ir vēl ļaunāk.Ir veikti eksperimenti ar sīkpartijām lauku reģionos, no kuriem nākuši politiķi .3 ciemi nobalso par sociķiem, bet oficiāli neviena balss tā arī nav iekritusi..Kamēr sataisās tiesāties-biļeteni jau utilizēti. Pilnā saskaņā ar nolikuma burtu un garu..

Esošā situācija prasa maksimālu tautas aktivitāti ne tikai pašās vēlēšanās, bet arī vēlēšanu sistēmas caurspīdīguma garantēšanai. Bez tā nav iespējamas vēlēšanas kā tautas gribas izpausme. Zinot , kā realitātē notiek lietas, novērotājiem būtu jāguļ pie urnām, neatstājot iecirkni pat naktī, apsargājot to pat naktī- Jums ir darīšana ar prasmīgu un viltīgu uzpirksteņa spēlētāju, kurš izmisīgi cīnīsies par sistēmas saglabāšānu, kas dod viņam iespēju atrasties pie pilnas siles.

 

Par kuru politisko spēku jūs balsotu 12.Saeimas vēlēšanās?

http://www.irlv.lv/2014/9/11/par-kuru-politisko-speku-jus-balsotu-12-saeimas-velesanas?utm_source=draugiem.lv&utm_medium=say&utm_campaign=post_1698783423

Par ko balsosiet Eiropas Parlamenta vēlēšanās?

http://www.irlv.lv/2014/5/20/par-ko-balsosiet-eiropas-parlamenta-velesanas?

 

izglītibai Tev

 

https://www.youtube.com/watch?v=0zPNHUNSt2Q

 

 

You have no rights to post comments

Web Analytics