Situācijas pataloģisko absurdumu mēģināsim ilustrēt ar vienkāršu piemēru par mantiniekiem.

Savācās 10 cilvēku, noklausās testamentu, visi vienojās par savu daļu, tehnisko procesu un juridiskajām niansēm, pilnvaro juristu darboties viņu interesēs, bet pēc īsa laika 9 no šiem 10 atgriežās pilni ar pretenzijām pret visu, mēģina visu pārskatīt, uzstādīt citus noteikumus un pauž neapmierinātību un agresivitāti..Kas ir noticis? Visticamāk, jurists ir visu salaidis grīstē un 9 no 10 nav saņēmuši to, ko vēlējās..

Šis mazais piemērs rāda Latvijas realitāti, kura apnicīgi un demoralizējoši atkārtojās ik četrus gadus.Mēs norakstām to uz "jaunas demokrātijas" augšanas grūtībām, bet patiesibā šī slimība nav jauna un ir līdz sāpēm pazīstama visā pasaulē. Tas, ko mēs saucam par demokrātiju , patiesībā ir finanšu grupējumu interešu klubu pārstāvji, kuri maksā saviem partiju lobijiem par viena vai otra likuma "izbīdīšanu" parlamentā VIŅU interesēs.. Ierindas cilvēkam ir jāsaprot, ka nekas un pilnīgi nekas nenotiks viņa labā, bet maizes šķēle tiks tikai plānināta, rūpīgi vērojot reakciju, lai nenonāktu līdz dumpjiem..Latvijā šis rieciens tiek plānināts ļoti pārdroši, jo UK durvis vaļā un atslēga nav nolauzta..

Skatoties patiesībai acīs, jāatzīst, ka jau desmitgadēm neviens būtisks establišmenta lēmums nav pieņemts tautas interesēs, bet tikai un vienīgi izdabājot ES vai vietējiem naudas maisiem..Tātad būtu jāsaprot, ka bez reālas tautvaldības atjaunošanas nekāda nākotne Latvijas tautai nav iespējama un šo tautvaldību atjaunot vismaz pirmās Satversmes līmenī ir neatliekams uzdevums.

Ko var darīt?

1) Atjaunot normu par bezpartejisko deputātu izvirzīšanu. Tas palielina deputāta individuālo atbildību un padara sarežģītu un dārgu balsu pirkšanu..Šāds deputāts balso pēc sirdsapziņas , nevis pēc partijas disciplīnas un vēlās tikt ievēlēts atkal un atkal..Atskatoties vēsturē, kļūst skaidrs, ka pie šāda kārtibas daudzi liberāļu bioatkritumi nebūtu Saeimai pat tuvumā tikuši..

2) Vienots saraksts visai Latvijai. Tas izslēgtu rafinētās blēdības ar vēlēšanu sarakstiem, kuros ar nodomu iestrādātas manipulācijas ar plusiņiem un mīnusiņiem.

3) Pieprasīt vienādu reklāmas laiku un vietu mēdijos visiem politiskajiem grupējumiem

Šī demokrātijas slimība ir sagrāvusi arī Rietumus, radot līdzīgu bezcerību un apātiju, kas šobrīd pāraugusi naidā un niknumā pret eliti..Šīs izpausmes streipveidīgie sauc par populismu, bet šobrīd tā ir spontāna un neapzināta prasība pēc tautvaldības, kas ļautu tikt sadzirdētiem visiem iedzivotāju slāņiem..Un tautu taisnīgās prasības šobrīd liek svērtenim kustēties uz otru pusi- es un mana zeme vispirms!

Cerams, ka "elite" ieklausīsies, jo nenolaists tvaiks un neatrisināti jautājumi var novest pie vardarbības. Cik senas ir šīs ielaistās vainas? Ieskats vēsturē:

" Vara un krietnums nonāk pretrunā un iztukšo kapitālisma iekšējo attaisnojumu.......augstā konjuktūra ir izvirzījusi jaunu shēmotāju plutokrātiju, kura sāk sagraut un aizvietot veco uzņēmēju plutokrātiju.Ja uzņēmēju bagātības vairošana veicināja tautas labklājību ,tad shēmotaju darbības rezultātā tā zūd......zūdot robežām starp uzņēmējdarbību un shēmošanu, kapitālisms gara foruma un sabiedrības priekšā tiek novilkts dubļos..

Tas nav KNAB ziņojums, bet izvilkumi no pretrunīgi vērtētā Kudenhova-Kalergi "Prakstiskā ideālisma", kas tapis tālajā 1925. gadā..

Cits autors, vēl agrākā periodā:

"Arī tāpēc demokrātiskā republikā "bagātības visvarenība" ir drošāka, jo tā nav atkarīga no atsevišķiem politiskā mehānisma trūkumiem vai no kapitālisma sliktā politiskā apvalka.Demokrātiska republika patiesibā ir vislabākais iespējamākais kapitālisma politiskais iesaiņojums un tāpēc, kapitālisms to ieguvis, nodibina savu varu tik stabili un droši, ka šo varu nesatricina nekāda ne personu, ne iestāžu, ne arī partiju maiņa buržuāziski demokrātiskā republikā...

Vladimirs Ļeņins  1899. gads, raksti..

Rezumējot- šī elitārisma un plutokrātijas slimība ir iekodēta pašos demokrātijas pamatos, tāpēc mēgināsim pārskatīt gan sen iesakņojušos mītus, gan arī terminoloģiju..Demokrātija nav tautas vara Latvijā, gluži tāpat , kā Senajā Grieķijā demokrātija nozīmēja brīvo pilsoņu dominanci pār vergiem.Latviju glābs tautvaldība un programma minimums ir 1922. gada Satversmes normu atjaunošana un diskusija par to..

 

Komentāri  

#1 purvaputns 2018-02-05 12:44
nomainīt varu. varu- Tautai. It's that simple.
#2 purvaputns 2018-02-05 12:57
kā es gaidu , kad beidzot sāksies! lai eliminētu visus Tautas ienaidniekus.
Bet par kalergi citātiņu: ''Ja uzņēmēju bagātības vairošana veicināja tautas labklājību,utt'''Tad te jau saknē viss ir perversi- Jo nekas ne no kā nerodas! Ja uzņēmējs vairo savu bagātību, tad Tautas labklajība iet mazumā! Jo Tauta ir tā no kuras šis uzņēmējs atņem tās labumus un veicina savu labklājību! Pie tam in double action- vispirms viņš so tautu piespiež strādāt savā ''uzņēmumā''- nesamaksājot to, kas tautai pienākas, bet mazāk un 2. - viņš šai pašai tautai pārdod Tautas pašas saražotās preces par dārgāku cenu nekā izlietots to saražošanai atkal starpību iebāžot savā kabatā!atkal vairojot savu labklājību uz Tautas rēķina. Sistēma pati ir perversa!!! nemanāt?!
#3 kurbads 2018-02-05 13:02
Perversi tas nav valstīs, kurās ir pareiza nodokļu likumdošana un augsts eksporta potenciāls.
#4 purvaputns 2018-02-05 13:13
Citēju kurbads:
Perversi tas nav valstīs, kurās ir pareiza nodokļu likumdošana un augsts eksporta potenciāls.

exportu nodrošina ar dempinga cenām( Ķīna, bangladeša) Un ar aviobāzeskuģiem( ASV) ar exportu laupa Tautas ārpus robežām. Nodokļi, hm... Tos no gudriem iekasēt grūti. Bagātie ir gudri- ja daudz spaidīs- pazudīs ienākumi un pazudīs paši. Nodokļi jāliek plašai massai, lai nevar izmukt( Aldziņa, nekustamais,elektrība!) Kā Vaciski saka - Weil die Masse macht Kasse!Un to latatrjā mundri dara. Kā ir, Tev te patīk?! be varbūt uzbur ainiņu- visi lielie uzņēmumi pieder Tautai, visa tauta ir akcionāri. Un saņem dividendes. nekādi nodokli- Vai valsts uzņēmumi , kas pelna valsts vajadzībām. vai vēl pareizāk- daļa akciju tautai- daļa Valstij. Ikdienas tēriņiem.... galvenais ir likvidēt parazītus''Uzņēmājus''
#5 kurbads 2018-02-06 05:21
Tas būtu vispareizākais..Bet nu tad kādiem pāris tūkstošiem ar vēderiem gaisā ir jāaizpeld pa Daugavu uz jūru..
#6 kurbads 2018-02-06 05:46
Par aviobāzes kuģiem gan vairs nav aktuāli- hiperskaņas raķešu parādīšanās un S400 padarījušas kuģus nederigus
#7 purvaputns 2018-02-06 08:15
Tas par tiem Bāzeskuģiem bija figurāli izsakoties. Ar to domāju militāro iespēju citus piespiest pirkt attiecīgās valsts ražojumus. Un kaut arī tie (ražojumi)būtu tikai zaļa sadrukata makulatūra....
bet vai tas nebūtu skaisti- ka pa Daugavu uz leju aizpeld Tautas ienaidnieki. ar resnajiem 28 garos gados uzēstajiem vēderiem uz augšu? man personīgi šads skats tikai ielīksmotu sirdi.
#8 kurbads 2018-02-06 09:27
Mūsu gan jau tāpat maz(((
#9 purvaputns 2018-02-06 18:29
Paliks vairāk ,ja tautai uzmetušos kaitēkļus nolikvidēsim!
#10 taisnības duraki 2018-02-09 23:39
Esatvainojos, bet Jūs te diršat bez jeb kāda jēgas un vajadzības. Kaitekļu likvidētāji, kur? komentāros? Internetā? e-apkaritāji, e-taisnības cīnītaji tādi paši pokemoni kā tie, kuri jums piedāvā to iespēju būt par pkemoniem!! Jūs esat divi idiņi!!!
#11 purvaputns 2018-02-10 09:33
esam. bet mainās apstākļi un mainās cīņas formas. tagad mēs diršam, bet nāks laiks un tu nevarēsi vien nobrīnīties uz ko tādi kā mēs būsm spējīgi!
sākumā ir doma, tad vārds un vārdiem seko darbi.
es tev vēl ko pateikšu- mēs ne tikai diršam,mēs arī lasāmies kopā, mēs nīstam šo sistēmu un jau šodien es viņu nebaroju- es neko sūda kolonijai nemaksāju, es nepērku neko , kas ar nodokļiem aplikts. es ignorēju latatejas melu mēdijus- viņiem nav pār mani varas!ja tā vairāk no jums- nedirsējiem darītu- šitā karikatūra sabruktu ātrāk! ātrāk varētu sākt kaut ko taisnīgu būvēt.un es runāju-kā tu saki- diršu. Pie tam visur un ar to vien es tik daudzus jau esmu pārlīecinājis. ar to vien es nolādēto līkdeguņu un viņu vietējo marionešu sistēmu grauju! mēs esam idioti, bet tie, kas ir sistēmai ticīgi un paklausīgi ir vē daudz lielāki idioti.
#12 taisnības duraki 2018-02-10 12:56
Maigoni, redzi, es arī esmu pret šo sistēmu tikai citādā formā. Sabruks, par to nav šaubu. Jo uz to mērķtiecīgi iet. Aklam pat redzams tas ir.
Vienīgā piebilde, zemi taču nenīsti un VISUS tās iedzīvotājus, bet tikai tos, kuri noveduši šo visu tik tālu. Tā?
Turies vesels!
#13 purvaputns 2018-02-10 19:09
Protams, ka Zemi nenīstu ! tikai tos, kuri noveduši šo visu tik tālu.
Es šo Zemi mīlu. Tā ir Mana Zeme. Ar Tautu ir sarežģītāk, bet reizēm es pat šo tautu izjūtu kā savējo... šai karikatūrai - kolonijai ir jāsagrūst! Jo ātrāk, jo labāk! Varēsim celt ko jaunu. Labāku. man patīk Leonarda Inkina sentence: Mums jāsagatavo kuģis, jānokomplektē komanda, jāsalabo buras. Lai tad, kad samainīsies vējš, varam tās momentā uzvilkt. Un ar pilnu jaudu traukties uz priekšu.
Tu arī turies! Mums būs katrs labas gribas cilvēks vajadzīgs!
#14 taisnības duraki 2018-02-11 00:33
Tagad es Tevi saprotu! Runā kā jēdzīgs cilvēks!
Par celšanu no jauna, domā, ka būs tik daudz to cēlāju palikuši, pēc sagrūšanas? Vieni, otri cēlāji jau sen citos laukos, citi ārzemēs.
Kas te būs pēc 2 gadiem, dievs vien zina.
#15 purvaputns 2018-02-11 08:11
''Dievs'' raksta ar lielo burtu!
tas , ka ārzemēs, tas nav traucēklis. es arī biju ārzemēs,ilgi.Svarīgi, lai esot ārzemēs nekļūtu tāds kā turienes aldziņasvergu massa.Daudz nebūs, jo Tautu pēdējo 28 gadu laikā ir kārtīgi iznīcinājuši fakingtonas banku līkdeguņi un to vietējie marionetes. Bet vēl jau esam. Būs labi! ne jau pirmā reize, kad atdzimstam. manai tautai jau iet taisni tik pat grūti. Tikai Latviešiem ir skaidrāka galva saglabājusies, nav tik daudz nospiesti un nozombēti. Jādomā par jaunatni. Tā ir nākotne, ja to zaudēsim, tad gan būs vakars......

You have no rights to post comments

Web Analytics