Leta.

Baltijas valstu gaisa telpas aizsargāšanai NATO būtu šajā reģionā jāizvieto pretgaisa aizsardzības raķetes "Patriot", uzskata Eiropas Parlamenta (EP) deputāts, bijušais aizsardzības un ārlietu ministrs Artis Pabriks (V).

 
Ja pašreiz Baltijas reģionā izvietotos NATO spēkus salīdzina ar Krievijas pie Baltijas robežām izvietoto armiju, tad vienīgais, ko Baltija var darīt, ir novilcināt potenciālās okupācijas gaitu, intervijā aģentūrai LETA atzina Pabriks.

"Skaidrs, ka ar trīs Baltijā izvietotiem NATO bataljoniem un Baltijas valstu bruņotajiem spēkiem nevar uzveikt Krievijas armiju. Ar šādu spēku ir iespējams Krieviju atturēt līdz brīdim, kad pārējie NATO spēki paspētu iesaistīties karadarbībā. Kā atturēšanas mērķis pašreizējie NATO spēki Baltijā darbojas, taču spēka asimetrija joprojām pastāv," norādīja ministrs.

Bijušais ministrs akcentēja, ka Baltijas valstīs nav izvietotas pretgaisa aizsardzības raķetes "Patriot". "Patriot" raķetes ir aizsardzības ierocis, jo iepretim Baltijai Krievija izvietojusi "Iskander" raķetes. "Es domāju, ka šeit vajadzētu izvietot tāda tipa raķetes, kādas, piemēram, ir Dienvidkorejā un Polijā. "Patriot" būtu tas ierocis, kas reāli aizsargātu Baltijas gaisa telpu," uzsvēra Pabriks.

Pabriks arī uzskata, ka rudenī gaidāmās Krievijas un Baltkrievijas mācības "Zapad" nebūs "blefošana". Šīs mācības kalpošot diviem mērķiem: pirmkārt, demonstrēt Krievijas un Rietumu sabiedrībai spēku, otrkārt, tās būs praktiskas mācības pakārtotas scenārijiem, kādus hipotētiskas krīzes gadījumā varētu iedomāties.

"Es domāju, ka Krievijas mērķis būs radīt iekšējo nestabilitāti. Krievija jau uzreiz nemēģinātu okupēt Baltiju militārā ceļā. Vispirms būtu mēģinājumi radīt iekšēju nestabilitāti, kurai vēlāk var "piemest" klāt bruņotos spēkus, līdzīgi kā Ukrainā. Baltijas valstu uzdevums ir nostabilizēt savu ekonomiku, bruņotos spēkus un tikt galā ar strauji radušajiem izaicinājumiem," norādīja eiroparlamentārietis.

TVRIGA.COM Redakcija.

Zinot efektu, kādu uz lauku māmuļām pie LTV1 ekrāniem atstāj labi frizētais eiroparlamentārietis, pieņemam, ka jautājumu šajā kutelīgajā lietā nebūs. Tapēc redakcija pēc konsultācijām ar armijas praktiķiem tomēr dažus jautājumus atļausies uzdot:

1) Lūdzam nosaukt tos tehniskos parametrus , kuru dēļ "Patriot" būtu jāizvieto Latvijā, zinot, ka reālā karā, Persijas līcī, "Patriot" nenotrieca nevienu pretinieka lidmašīnu.

Zema efektivitāte kaujas apstākļos tika uzrādīta arī pret novecojušajām Sadama raķetēm Scad, ar kurām tika apšaudita amerikāņu bāze un nogalināti 28 cilvēki- "Patriot" spēja tikt galā tikai ar katru otro raķeti.

2) Kā "Patriot" spēs tikt galā ar "Kalibr" tipa raķetēm , kas lido 25-50m virs zemes virsmas, ja 100m augstumā lidojošu objektu "Patriot" RLS pamana tikai 35 km attālumā?

3) Latvijas austrumdaļa ( ja par draudu uzskata Krieviju) atrodas reaktīvās artilērijas apšaudes zonā, pret ko jebkādas "Patriot" sistēmas ir nederīgas reaktīvo lādiņu skaita dēļ. - ko sargās "patrioti" Latvijā?

4) Cienījamais eirodeputāts minēja arī Polijas un Dienvidkorejas piemērus PAS sistēmu veidošanā- vai viņš domāja AEGIS izvietošanu Latvijā?

Un pats galvenais, kas par to visu maksās? Ar reālu naudu par izdomātiem draudiem?

 

Komentāri  

#1 Koļa 2017-04-21 06:36
Kā naglai uz acs))
#2 Viktors 2017-04-21 10:12
nelietīgi militāristi un viņu idejiskie iedvesmotāji .

You have no rights to post comments

Web Analytics