LSM.LV

Parakstīts divpusējs līgums starp Latvijas un Dānijas Aizsardzības ministrijām par Dānijas bruņoto spēku rīcībā esošo pretgaisa aizsardzības raķešu sistēmu “Stinger” iegādi.

Intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (Zaļo un zemnieku savienība) neatklāja, cik aizsardzības sistēmas “Stinger” tiek nopirktas un cik tās izmaksā. Ministrs uzsvēra, ka pretgaisa aizsardzība Latvijā ir prioritāra joma un šim darījumam ir būtiska nozīme Nacionālo bruņoto spēku attīstībā.

Redakcijas piezīme.

Stinger FIM92

Sākts ražot 1981.gadā

Ražotājvalsts -ASV

Sniedzamība pa vertikāli  - 3, 5km

Daudzums -nezināms

Darījuma summa- nezināma

Novērojumi pēdējos karos- efektivitāte pret modernām lidmašīnām- nezināma

Leģendu līmenī stāsta , ka ISIS Irākā esot notriecis 1 valdibas triecienlidmašīnu  SU 22 ( PSRS,  80. gadu modelis), kaut gan Islama Valsts rokās 2014. gadā nonāca daudz Stinger mobilo pretgaisa iekārtu. Sīrijā labi trenētajiem džihadistiem nekas nesanāca, kaut arī viņus bumboja 24/7...

Tradicionālā pretdarbība- nostrādā tradicionālā augstas temperatūras viltus mērķu izmešana, optiskās mērķa atrašanas sistēmas tiek traucētas ar specialām suspensijām, ko parasti izmet lēni lidojoši helikopteri, nemaz nerunājot par modernajām elektronisko traucējumu ģenerēšanas iekārtām, kas strādā pret Stinger jaunākajām versijām.

Varbūt kādreiz mums pastāstīs, kāpēc no Dānijas...Un vispār kāpēc...

 

 

Komentāri  

#1 purvaputns 2017-08-22 13:16
latatejieši tikai sūdus iepērk- no Vācijas nobrauktus lūžņus, kas kādreiz bija Automašīnas, no Zviedrijas - indīgos atkritumus, lai Slokā sadedzinātu, no Austrijas lūžņus- haubices, no Dānijas arhaiskus Stingerus! no Visas pasaules lupatlašiem- ķīpās sapresētas humpalas ( ar visām Rierumu blusām)ar ko ietērpt pastaldauņus-pie piminekļa pirms 27 gadiem dziedātājus. varena iepircējvalsts un tad šie idioti-nelieši varturi brīnās kamdēl manī nav entuziasma maksāt šim nodevīgajam neliešu režimam nodokļus....
#2 stienis 2017-08-26 09:14
Stingeri ir nelikvīds, bet arī pretgaisa sistēmas, kas ir iepirktas samērā nopietnas,šoreiz nelīdz- potenciālais pretinieks var to nolīdzināt ar zemi ar moderno reaktīvo artilēriju, kas mūsdienās rada tādu u8guns blīvumu, ka pretgaisa sistēmas uzkaras..

You have no rights to post comments

Web Analytics