Māris Jurjāns, speciāli TVrigaTV

Zvaniņi, kas klusām iezvanījās pāris mēnešus atpakaļ, nupat pārvērtušies zvanu koncertā un ir jābūt ļoti īpašai galvaskausa konstrukcijai, lai izliktos neko nedzirdam.

Uzbrukums Latvijas bankām nebūt nebija nejaušība vai vietējo amatpersonu nolaidība- ir sācies pilna mēroga tirdzniecības karš, kurā ASV cīnās ar augošo Ķīnas ietekmi, bet visādi sīki Eiropas gariņi kā Makrons vai Merkele vispār netiek ņemti vērā, jo likmes augošajos Āzijas tirgos ir pavisam citas.Arī domāšanas mērogi ir pilnīgi citi, tāpēc nevienmēr ir iespējams saprast notiekošā jēgu, it īpaši, ja LV sabiedriskie mēdiji visas norises apskata no sava ciņa perspektīvas.

Ir skaidri jāsaprot, ka ASV, tāpat kā jebkurai lielvarai, nav draugu un sabiedroto, bet tikai īslaicīgi satelīti un intereses. Un tikai saprotot šīs intereses un publiski apspriežot šīs tēmas, Latvija var mēģināt ar iespējami mazākiem zaudējumiem izslīdēt no šīm dinozauru cīņām.

ASV prioritāte N1- uzlabot savu finansiālo stāvokli, liekot kapitāliem bēgt uz drošu ostu. Tam der karš vai kara draudi - Ziemeļkorejas epopeja, Tuvo Austrumu ekskalācija,oranžā revolūcija Armēnijā , Latvijas sīko "mazgātāju" piespiedu pārvietošana uz Delaveru ..(sīkums, bet patīkami)

ASV prioritāte N2 - apkarot Ķīnas, Irānas un Krievijas ietekmi Tuvajos Austrumos, lai kontrolētu sauszemes tirdzniecības ceļus no Ķīnas uz Eiropu un Tuvajiem Austrumiem.. Šis pasākums izskatās zaudēts, bet jāsaprot, ka ASV atrodas ļoti tālu no ES un Tuvajiem Austrumiem, tāpēc nenākas cerēt uz lielu izvēlību līdzekļos- ja būs nepieciešams jauns haoss, tad tur var uzsprāgt džihadistu aktivizēta kodoliekārta vai kas līdzīgs.

To netieši apstiprina kārtējais nesankcionētais šīrīta Izraēlas aviācijas uzbrukums Sīrijas objektiem.

Jo cīņa ar Ķīnu ir arī cīņa ar Krieviju, kura kontrolē Ziemeļu jūras ceļu un lielu posmu no Ķīnas sauszemes tranzīta. Tāpēc arī šīs sankcijas, haosa zonas veidošana- Ukraina, Armēnija, Tuvie Austrumi un presings , ko ASV realizē Vidusāzijas reģionā (sk. Kazahstānas šantāža ar bloķētiem aktīviem)

Kāda ir Latvijas vieta šajās globālajās norises?

Pirmkārt, kā vieta , kur sakraut ieročus un iekārtot bāzes. Otrkārt, kā korķis ES un Krievijas attiecībās un tirdzniecibā.

Tāpēc apzināti un ilgstoši tiek bojātas starpvalstu attiecības ar Krieviju, sākot ar Latvijai pilnīgi neizdevīgajām tirdzniecības sankcijām un  uzturēšanās atļauju politikas maiņas, tranzīta problēmu izraisīšanu (sk. Magones lieta) un  finanšu plūsmu apciršanu. Arī Latvijas attiecības ar Ķīnu netiek veidotas skaidri un saprotami, bet nemitīgu dalailamas vizīšu ēnā un atskatoties uz Lielo Brāli.

Latvija ir nonākusi ģeopolitiskā izolācijā bez manevra iespējas, kurā nespēj lietderīgi izmantot savu ģeogrāfisko stāvokli daudzu politisko ierobežojumu dēļ. Mūs izmanto "izdedzinātās zemes" taktikā, apcērtot tranzītu un finanšu plūsmas, atkārtojot Ukrainas un Moldovas praksi, kas, protams, ir izdevīgi lielajiem spēlētājiem, bet absolūti postoši mums. Tāpat jāapzinās, ka ,sākoties pilna mēroga tirdzniecības karam, tiks atmesti diplomātijas smalkumi un iepriekš pašsaprotamās diplomātiskās normas, aizstājot to ar lidmašīnu bāzes kuģu diplomātiju un stiprākā tiesībām. Jau šobrīd vērojam situācijas, kad ANO sankcijas uzbrukumiem suverēnām valstim vairs nav vajadzīgas un pašreizējā Latvijas "elite"  tuvredzīgi atbalsta pēckara starptautisko attiecību sistēmas sabrukumu, cerot uz NATO atbalstu. Šāda politika ir pilnīgi bezatbildīga, jo var tikt pavērsta pret Latviju, it īpaši šajos ārkārtīgi labīlajos ģeopolitiskās tektonikas izmaiņu laikos.Turklāt šī "elite" nav bijusi spējīga dekadēm radīt valsts attīstības koncepciju, kas ir īpaši svarīgi šobrīd, skaidri apzinoties , ka varam palikt Eirāzijas ietekmes zonā, vājinoties ES un nostiprinoties Ķīnai.

Kādai būtu jābūt Latvijas reālpolitikai?

Latvija izdzīvos kā neitrāla valsts, izmantojot savas ģeogrāfiskās priekšrocības visos virzienos. Ir laiks bezkaislīgi paņemt rokā kalkulatoru un sarēķināt ieguvumus un zaudējumus , esot ES un NATO. Latvijai ir laiks beigt strādāt kā dzemdību namam un profvidusskolai attīstītās Eiropas vajadzībām- mēs neesam inkubators , bet valsts ar savām interesēm. Latvijai ir laiks beigt iekārtot kara bāzes, bet sākt veidot industriālos parkus, kā to dara kaimiņi Baltkrievijā. Latvijai ir laiks , pats pēdējais laiks, sākt nodarboties ar savām, nevis svešu lielvaru lietām. Un pie varas šobrīd esošie eirokrāti to noteikti nedarīs.Tas ir mūsu kopējais darbs, kurš sāksies 6. oktobrī.

#latvijavispirms

 

 

 

Komentāri  

#1 purvaputns 2018-04-30 16:22
nu nav latateja nekāda Valsts!kolonija. Un jo sūdīgāk iet kolonijai, jo man lielāks prieks. nekas mums- Vienkāršajiem Latvijas nabagiem notikt nevar. Karutupeļi izaugs, dīzeli noliesim. mežā ir ogas un gaļa, ezerā dzīvo zivis. Tāpat vairāk nekas mums nespīd Un ja banku kundziņiem paliek sūdīgi un valsteles parazītiem- krēslospirdējiem- ierēdņiem naudiņas neiznāk, tas mani ņe kolišit! latatejai nav nākotnes! jo ātrāk beigsies šitas murgs, jo priecīgāk.
Un vispār- vakar no rīta man atlidoja bezdelīgas! visas 5 ligzdiņas ir pilnas !putni ir mājās! Un tik skaisti un skaļi dzied. Arī man ir prieks. Par putniem, par pavasari un par to, ka latateja drīz beigsies! To novēlu arī Jums!

You have no rights to post comments

Web Analytics