Māris Jurjāns.

Kas ir valsts ideoloģija? Vai tā ir vajadzīga? Vai varbūt tā ir pagātnes palieka? Uz šiem jautājumiem iespēju robežās mēģināsim rast atbildi.

Kas tad īsti ir ideoloģija? Izvelkot vidējo starp Manheimu un Marksu, varam definēt ideoloģiju kā uzskatu sistēmu, kas apraksta sociālā vai politiskā strāvojuma intereses, filozofiskās koncepcijas, vērtības, mērķus un to sasniegšanas līdzekļus.
Vai Latvijai šodien ir sava ideoloģija? Nu ,vismaz ja ne sava, tad kaut kāda? Pavērojot praktiski, jāsecina, ka tomēr ir..Tas nekas, ka sen bankrotējusi un ārpus Austrumeiropas praksē dzīvotnespējīga- neoliberālais kapitālisms tā sociāldarviniskajā versijā , kuru Rietumos ne tikai neieviesa, bet pat apsprieda čukstus.. Sauklis "Tirgus visu sakārtos" atrada dzirdīgas ausis tikai šeit, citur ārpus Āfrikas neviens tādus sociālos eksperimentus nav veicis..
Esošā neoliberālā kapitālisma versija ir izdevīga tikai un vienīgi lielām, attīstītām un uz eksportu orientētām valstīm, kurām ievedmuitas un barjeras ir tikai traucēklis viņu biznesam. Šīs lielās valstis var droši atvērt savus tirgus, jo kaimiņu potenciālie konkurenti jau sen sabradāti vai arī pārak mazjaudīgi, lai kaitētu viņu biznesam..Pavisam uzskatāmi tas ir noticis visā Austrumeiropā, kura kļuvusi par Eiropas veco valstu tirgu praktiski visam, ar visām no tā izrietošajām sekām- depopulāciju un nabadzību..
Atliek secināt, ka spēle pēc svešiem noteikumiem ir novedusi mūsu valsti pie sarkanās līnijas, kur ir obligāti apstāties un padomāt. Latvijai ir laiks izstrādāt savu redzējumu un izveidot ceļa karti tuvākajām desmitgadēm. Lai to spētu izdarīt, ir nepieciešams vienoties  kopīgā viedoklī par notikumiem, kurus vērojam pa savu vēdlodziņu.
                                                

                                                                 Elites "dumpis" Eiropā un Amerikā.

Pretelites kustības pieņemās spēkā visā pasaulē, ieskaitot mūsu ES kaimiņus un Ameriku.Ko tas nozīmē pēc būtības? Transnacionālais finansu oligarhāts saķēries cīņā ar nacionālo finansu eliti, kas saprot, ka zaudējuma gadījumā viņi vairs nebūs nacionālā buržuāzija un zaudēs jebkādu ietekmi uz savas valsts likteni..Tradicionāli nacionālo buržuāziju atbalsta tautas masas, kuras pēdējo dekāžu laikā vispār nav uzklausītas, bet tikušas manipulētas ar masu mediju starpniecību, baņkieru un finanšu burbuļu izputinātas un migrantu nogurdinātas.
Amerikā šīs cīņas ir novedušas pie zināmas varas paralīzes, jo globālistu pārstāvētais Klintonu klans ar "dziļās valsts" palīdzību sabotē visas Trampa aktivitātes, savukārt Latvijā globālistu aizgādniecībā gadiem esošā "Vienotība" ir spējusi neitralizēt vietējos naudas maisus un radīt paradīzi svešām bankām un tiesu izpildītājiem, realizējot neoliberālo doktrīnu līdz klīniski-orveliskam stāvoklim.
                                                           

                                                                        Ko izvēlēties tautai?


Neoliberāļu uzvaras gadījumā viss turpināsies kā parasts..Bagātie kļūs bagātāki, vidusslānis turpinās izputēt tā, kā to vērojam visā pasaulē..Latvijā tas jau praktiski izbeidzies..Nacionālā buržuāzija ir pārāk novājināta, lai spētu ko mainīt, jo ārzemju banku lobijs ir nesalīdzināmi stiprāks.Turklāt nacionālajai buržuāzijai nav citas idejas par taisnīgākas sabiedrības izveidi kā vien esošie un „pārbaudītie” baņķieru parvaldītātā kapitālisma modeļi..
Latvijai būtu jāpadomā par trešo ceļu, sākotnēji vēlēšanās atbrīvojoties no morāli bankrotējušās, nelikumīgās Koalīcijas, kas paredzami virza Latviju uz demogrāfisku un ekonomisku katastrofu, akli sekojot globālistu norādījumiem..
                                                         

                                                                        Ekspansīvā kapitālisma nāve.


Skaidrs, ka Latviju tās patreizējā stāvoklī neglābs ne nacionālās buržuāzijas atdzimšana, ne arī reformēta globālistu ideoloģija, jo pasaulē attīstās daudz jaudīgāki, pilnīgi objektīvi procesi, kuri pavisam drīz izmainīs mums pierasto pasauli līdz nepazīšanai..Un jebkura koncentrēšanās uz - ismiem iesviedīs mūsu valsti nebūtībā uz visiem laikiem..
Un iemesls ir pavisam vienkāršs-  kapitālisms ir miris..Tas , ko šobrīd var vērot, ir vistas skrējiens pa sētu bez galvas..Tieši tikpat koordinēts un apzināts..Kas dod pamatu šim apgalvojumam? Modernā kapitālisma pamatos ir ielikta ekspansija un nemitīga jaunu tirgu iekarošana, jo nauda augļotaju sistēmas ietvaros tika aizdota ar procentu, ko vajadzēja segt....Ja nebija iespējams iekarot, tad pārdalīja..Ja pārdalot radās pārāk daudz pretenziju , tad karoja..Tikai šī pēdējā izklaide, laikam ejot, kļuva arvien bīstamāka un postošāka..Pēdējais megakumoss, ko izdevās atkost, datējams ar 1991. gadu un šobrīd jau pametis globālistu gremošanas sistēmu.. Un šobrīd nepieciešama jauna kapitāla koncentrācija un jauni tirgi..
Tikai šoreiz visi lielie tirgi atrodas kodolieroču aizsardzībā un tauku slānīti nāksies atjaunot uz Ķīnas, Indijas un Krievijas rēķina.Un šoreiz tas var nesanākt, jo šīs valstis iemācījušās rādīt zobus..                                                              

                                                                                    Trešais ceļš

Lai saprastu jauno filozofiju, kas apkopota "Degrowth" konceptā, ir jaatsakās no daudzām murgainām klišejām par "ekonomisko izaugsmi" un "patēriņa kāpumu"...No šīs vietas uzmanīgi! Nesekojot reklāmām, bet vērojot savas reālās vajadzības, mēs saprotam, ka patērējam katru mēnesi tieši to pašu daudzumu materiālo labumu..Kā lai šādos apstākļos atpelna bankas procentu likmi un stimulē patēriņu ?
Ja gribi kāpināt ražošanu- iekaro jaunus tirgus..Jau šobrīd "Rietumu pasaule" patērē lauvas tiesu planētas resursu, bet miljardi ļaužu  iztiek ar dolāru dienā..Ir skaidrs , ka situācija jau šodien ir sprādzienbīstama, jo novedīs pie ekoloģiskas vai sociālas katastrofas pavisam drīzā laikā..Par to signalizē Āfrikas migrantu plūsma, kas ir Rietumu esošās politikas un ideoloģijas tiešs rezultāts.Palīdzēt var tikai jauna domāšana, apzināta ekonomiskās izaugsmes un patēriņa ierobežošana un jauna dzīves modeļa ieviešana.                                                        

                                                                      Kāda būs dzīvotspējīga  Latvija?


1) Decentralizēta un horizontāli pārvaldīta- organizēta pēc vietvaldības principiem.


2) Digitāli pārvaldīta.


3) Vēlēšanas- vēlē cilvēku, nevis partiju. Deputāti ir atsaucami.


4) Latvijas banka- bezprocentu naudas emisijas centrs, ārzemju banku darbība tiek maksimāli ierobežota.Augļošana ir aizliegta. Skaidras naudas aprite tiek garantēta ar likumu. Ārējos darījumus apkalpo klīringa centrs. Banku lomu uzņemās krājaizdevu biedrības.


5) Valsts programmas alternatīvajā enerģētikā un fokusēšanās uz alternatīvās enerģijas iekārtu ražošanu valstī. Tas dotu iespēju radīt neatkarīgas un efektīvas mājsaimniecības visā Latvijas teritorijā.


6) Valsts realizē pragmatisku ārpolitiku, neiesaistās bruņotos konfliktos ārzemēs un militārajos blokos pēc Skandināvijas parauga. Valsts aizsardzību realizē Zemessardze, kas veic arī robežsardzes un muitas funkcijas, kuru izpilde decentralizācijas apstākļos ir daudz efektīvāka.


7) Nodokļi- izteikti progresīva nodokļu sistēma, kas izslēgtu būtiskas sociālās nevienlīdzības veidošanos.


Vai ir citi varianti? Pasaulē trūkst pārtikas un tīra dzeramā ūdens..Ķīna audzē savu patēriņu, sēžot uz gigantiska toksisko atkritumu kalna.. Bijusī Trešā pasaule prasa savu tiesu no tāpat jau plānā pīrāga..
Citu variantu nav.,. Pāreja uz citu, taupīgāku un saprātīgāku saimniekošanas modeli ir jāsāk tagad..vai arī vēlāk, stihiski organizējot jaunas komūnas uz radioaktīvu gruvešu kaudzes..
Un šī pāreja ir iespējama, Degrowth filozofija nerīko revolūcijas uz ielām, bet galvās!
Padalies ar šo tīklos, ja nepaslinkosi- to izlasīs un novērtēs daudzi!

#esgribuizkāpt

 

                                                                                

Komentāri  

#1 purvaputns 2018-03-06 08:22
iebildumi un labojumi rakstam.
1. Vārds ''elite'' ir jāliek pēdiņās! Šie bezmorāles deģenerāti nevelk uz šo apzīmējumu bez pēdiņām.2. Ideoloģijas te nav! Nekādas. Tad jau var teikt, ka arī cūku kūtī , kur visi rukši vienlaicīgi gāžas pie siles arī ir sava ''ideoloģja''- tikt pirmajam un norīt vairāk!3. Patēriņš ne tikai neaug ,bet permanenti samazinās! Jo vairāk pieaug piem . Elektrības rēķini, jo lielāks skaits te uz laukiem apsver iespēju vai nu samazināt drošinātāju jaudu, Fāžu skaitu, un paredzu,ka nabagākie tūlīt, tūlīt sāks lūgt viņus atslēgt no elektrības tīkla pavisam. Pavērojiet veikalos- ko izpērk pirmo- lēto galertu!!!! un lietotas no Rietumiem atvestā humpala lupatas. kāds pieaugums ?! Te nav pieauguma jau gadu desmitiem!
#2 purvaputns 2018-03-06 08:23
raksts pareizs.Pievienojos, kaut man ir mazliet citāda programma, kas būtu jādara lai šeit cilvēki varētu arī dzīvot ,ne tikai nomirt.Šī ekonomiskā un līdz ar to arī politiskā sistēma vairs ''nevelk''.nav cita ceļa kā atgriezties atpakal. Jātājums tikai -cik tālu atpakaļ.... un ,jo ilgāk gaidīsim( gaidīsiet, jo es netaisos neko gaidīt) jo tālākā pagātnē nāksies atgriezties...
Vēsturiski cilvēki dzīvo ģimenēs, ģimenes apvienojas ciltīs, ciltis apvienojas tautās .Tauta ir liela ģimene,kurā visi vairāk vai mazāk ir savā starpā radinieki. Tauta veido valsti, tā ir politisks iestādījums, kuras uzdevums ir savējos- Tautu sargāt un tās labklājību veicināt . Ši ''valsts'' to nedara, gluži otrādi- tā karo ar savu Tautu.
Kāda var būt ideoloģija šādai''valstij''​?Cilvēknīšanas ideoloģja!
#3 kurbads 2018-03-06 09:56
Nu ja..neoliberālisms ir modernais fašisms..Ilūziju nav..
#4 purvaputns 2018-03-07 09:26
Nu, eksperimenti tiek veikti arī citās valstīs. Piemēram Vācijā Naudas saimnieki veic sociālu experimentu kā apm 65 miljonu lielu , it kā izglītotu, inteliģentu tautu pārvērst multikulturālā salašņu barā. Zviedrijā tas jau ir pabeigts.... Un neoliberālā nabadzība un pat bads un bezpajumte ir arī tur- Rietumu''labklājībās'' jo plaši izplatīta. Latatejā tā protams, ir krasāk izteikta....
visa nolādētā ES ir viens milzīgs fakingtonas banku līkdeguņu experiments!
Te viens nelietis skaidri un gaiši atzīst experimenta esamību:„… Dass wir hier ein historisch einzigartiges Experiment wagen, und zwar eine monoethnische, monokulturelle Demokratie in eine multiethnische zu verwandeln. Das kann klappen, das wird glaube ich auch klappen, aber dabei kommt es natürlich auch zu vielen Verwerfungen.“
Dies waren die Worte des Politikwissenschaftlers Yascha Mounk im Live-Interview mit Caren Miosga in den Tagesthemen vom 20.02.2018.
#5 indulis 2018-03-07 19:36
Pārstāvnieciskās demokrātijas modelis, izkropļotais ar partiju "listēm", ir galīgi izgāzies. Tāda termina kā "ļiberālā demokrātija"vispār nav, tas ir pieņemts jēdzienu mistrojums bez pamata un sakara. Un ne jau ES ir vainīga, visas viņu prasības ir tikai rekomendāciju veidā, vietējie tos piedzina pēc sava ģīmja un līdzības, bet vainu noveļ uz ES. Turpiniet piedziedāt visādiem ZZSšņikiem un "lembergi" jūs jās mūžīgi.
#6 purvaputns 2018-03-08 00:00
ES ir vainīga! Tā ir ļaunums. Absolūts tā pieņem šeit ikumus! Mūsu likumi ir zemāki par Briseles likumiem! ES visu te stūrē un stūrē uz elli. Protams , ka vietējo neliešu -Tautas nodevēju te ir pāripārēm. Josifs 2.0 varēja nākt ar 1937....
#7 Napoleone 2018-03-10 12:21
Principā - atbalstu ierobežošanās principu... visam ir ieelpas un izelpas ritms, kā arī visam ir adekvātas robežas, citādi tas nav un nevar būt apzināts.
#8 Napoleone 2018-03-10 12:23
Man interesē kas tā ir - Degrowth filozofija, t.i. kur saknes? Zinātnieku un politiķu fondu centība mani nedara drošu, tieši otrādi !!!! Tautu gaidas vienmēr tiek uztvertas, gādīgi un maigi uzliktas uz jaunu viļņu filosofijām, metodoloģijām... tā teikt vadāmi atkal un atkal ievestas "aplokos".... pieļauju, ka tas pat ir saprātīgi - kādu laiku tur varīsies eiforijā, pēc tam sajūtīs ciešanas un spaidus un atkal meklēs jaunu "aploku", pieļauju, ka tieši tāda ir evolūcjas metodoloģija... bet dikti nepatīk tā priekšnojauta pie saukļa "leksim.... !!!"
#9 Napoleone 2018-03-10 12:29
Mani visvairāk satrauc tā digitālā pārvalde. Jā, ir skaidrs, ka sakaru līdzekļi un visa informācijas apmaiņa kvantu tehnoloģijās ir dažu gadu jautājums, es pieļauju, ka ir iespējams to lietot ne tikai pie vispārējās "čipošanās", bet tomēr, šis trends neatslābst un es neesmu droša, ka šis Degriwth trends ir uzprišināts digitālais "aploks".
#10 purvaputns 2018-03-10 13:22
nevar būt permanents pieaugums! Zemeslode ir ierobežota apjoma! Un kosmoss nav apdzīvojams. Ne digitālos sūdus ,ne ''kvantus'' Ēst nevar! un mugurā ģērbt nevar! Visa tā sakaru un kibernētika ir ilūzija un mēsli! Kā Staļins teica: Kiberņķika eto nauka lži slūžaščaja na blago amerikanskim imperiaļistam! Un viņam bija taisnība!!!!!
#11 kurbads 2018-03-11 15:44
Degrowth nozīmē saprāta atgriešanos.uz ierobežotas planētas nevar būt neierobezota izaugsme, ko prasa kapitālisms
#12 Napoleone 2018-03-12 16:55
Es saprotu Degrowth piedāvāto ideju, bet es neticu, ka idejas piedāvātāji ir patiesi savos nodomos... globālie pārvaldnieki vienmēr darbojas caur dažādām miera, zaļajām un garīgajām sabiedriskām organizācijām, kustībām, labdarību.
#13 purvaputns 2018-03-13 00:27
nu var jau nepieņemt domu,ka nevar pastēvēt mūžīgais pieaugums. Bet no tā jau nekas nemainīsies! šitā jūdu sistēma- kapitalisms ir nolemta šā kā tā! un apstāsies . Un drīz. varbūt,ka jau ir apstājusies, mums tikai liekas, ka kaut kas vēl kustas Pēc inerces.
viņi- nelieši to protams proponē mums- pārējiem vispirms- mums jādeindustrializē, jācīnās par klimatu, lai leduslācim nav ar slapjām kājām jāstaigā , jāsamazina gaļas patēriņš, jo gaļa 1. baigi kaitīga un2. baigi daudz CO2 un metāna rada govis piržot, bet tas tik briesmīgs.. Un dīzeļmotors- tas baigs nāves ģenerators- visupirms rada feinos putekļus,un, ja ar tiem vēl mietpilsoņiem zaļiem progresivistiem nepietiek, tad baismo NOX! tas gan slāpekļa oksīds- savienojumā ar ūdeni- minerālmēsls, augiem ļoti noderīgs... bet baigs- dikti jācīnās pret.to. visa idiotu Vācija- kalifāts cīnās mellu muti! jāaizliedz dīzelis, tad pēc tam nākošais būs Otto motors..ir jau priekšlikumi vācijas pilsētās uz ēzeļu Taxi pāriet. Nopietni!
#14 Napoleone 2018-03-13 07:48
Nu skaidrs taču par kapitālisma ekspansīvo strupceļu un visu to, bet globālie pārvaldnieki, lai cik necilvēcīgi būtu viņu plāni, pagaidām, kamēr neprot un nav kur aizlidot uz citu planētu - ir spiesti sadzīvot uz vienas planētas ar mums, un, viņi rūpējas par to, lai automāti nenonāk mērkaķu rokās... nav vēļ apziņa kolekīvā gatava dzīvot ar neizsmeļamiem enerģijas avotiem... no 18.gs bremzē to ieviešanu. Tikko Putins paziņoja par jauno arsenālu, kur galvenais - ka ir raķetes ar atomdzinēju, kas bezgalīgi var atrasties gaisā un ātrums, kas 4, 10 un pat 20 reizes pārsniedz skaņas vai gaismas ātrumu, jau neatceros, katrā ziņā, nevienam uz planētas to neļāva, Krievijai atļāva.... tātad uzskata, ka viņiem pietiks saprāta un tikumības valdīt pār tādu spēku... tātad, tas nozīmē arī to, ka pamazām jau ejam šajā virzienā, cilvēce kopumā.
#15 purvaputns 2018-03-13 08:20
bet vai nevar gadīties, ka nevis atļāva ,betVova vienkārši nevienam atļauju nepaprasīja ?Krievi tā mēdz darīt... Un tas man pie tās tautas patīk!
Skaņas ātrumu- Hypersonic saucas mūsu jauno ''draugu'' valodā.
Kad Vova to paziņoja,ka ir saražojis,man bija mazi svētki- es nopriecājos, ka nevarēs varbūt nelieši tik vienkāši kā gorbija laikā PSRS tagad Krieviju iznīcināt. Viņām tām jaunajām raķetēm ir vēl viena laba īpašība- tā ļoti ātri nonāk pie mērka. ''draugi'' nepaspēs pat dolārus maisos sakraut! un latatejas bruņurupuča sapirktās antīkās haubices arī var uzreiz uz muzeju vest.....
viens no maniem punktiem tāpēc arī skan:Atvainoties Krievijai un Lielajai Krievu Tautai par 28 garus gadus izrādīto nekrietnību pret to.un lūgt draudzību.
#16 kurbads 2018-03-26 15:13
2014. Gadā krieviem parādījās hiperskaņas raķetes, kas bija spējīgas no orbītas uzbrukt aviobāzes kuģiem, uzlidojot no adatas smailes perspektīvas.Tajā brīdī visas Nato flotes zaudēja jebkādu jēgu..
#17 purvaputns 2018-03-27 13:48
un paldies Dievam! Lai tkai tie cūkas uzkasās krievam. Kā jobaņīs!

You have no rights to post comments

Web Analytics